Letiště Praha - Ruzyně

30. prosince 2005 v 9:47 | Filip |  Ze života
Včera jsem po dlouhé době domlouvání navštívil letiště v Ruzyni.

Jel jsem s bratrem a kamarádem Pavlem. Výlet se konal kvůli celkem mimořádné situaci - přistání 3 velkých čtiřmotorových letadel. Boeing 747 od China Airlines Cargo, Iljušin Il-86 od Aeroflotu a Antonov 12 nějakých ukrajinců. Všichni nás varovali před špatnou sjízdností dálice D5. Cesta probíhala celkem dobře až do mírné srážky s dopravní značkou. Odnesl to nárazník a blinkr bratrovo auta. Dojeli jsem k letišti a vystoupili z auta v přímo sibiřské zimě. Foukalo jako blázen a u plotu letiště jsem vyhlíželi a fotily různá letadla, nejčastěji však od ČSA. Vypadalo to tam asi takhle:
Po delší době (asi hodina) nám byl už velká zima a šli jsme se tedy zahřát do auta, v tu chvíli ale přilétalo 2. největší letadlo, co jsme viděli. Il-86. Podívali jsme se a kvůli obrovské zimě jsme stejně kráčeli směr auto. Po chvíli v teple jsme se zase chystali na naše větrné místo. První šel Pavel, zachvilku se vrátli a říkal: ,,nevím, jestli se nemýlím ale zrovna teď sem přilítlo něco hoodně velkého!'' vyšlápli jsme si cestu hlubokým sněhem a koukáme, opravdu už přistál onen Boeing 747. Chvíli jmse se koukali, kam popojede aby jsme se dostali blíže ale před ním stále jen odklízeli sníh a on stál na místě. Přesto jsme popojeli k terminálu, na několikapatrové parkoviště s dobrým výhledem na střeše, kde jsme také něco viděli:
Hlavně zaparkovaný Il-86, který tak trochu vyčouhával mezi menšími airbasy a boeingy. Poté jsme se odebrali k terminálu nákladních cargo letadel. Tam mělo zajéct Jumbo ale protože se tento terminál upravoval, nezbylo tam na něj místo vedle Boeingu 767 od DHL:
Zato jsme si vylezli na kopec navezené hlíny, odkud byl skvělý výhled na přistávající letadla. Po chvlíli se na dlouhou cestu do Moskvy vydal il-86. Chtěl jsem zavolat domů že je vše v pořádku ale muj telefon mě hluboce zklamal. Normálně se vypínal!!! Protože ale megastudený a silný výtr už pro mě a muj foun byl neúnosný, odebral
jsem se zpět do auta. Po chvíli vystartovalo i Jumbo (fotky níže) ale to jsem neviděl :-(. Bohužel!
Poté přišel Roman a Pavel,
zaplatili parkovné a vydali jsme se zpět do Plzně. Něco jsem za jízdy fotil. Cestou jsme se zastavili v benzínce, Roman si dal jídlo, já WC a Pavel zůstal v autě, když jsem se vrátil, Pavel volal a když položil, říkal: ,,za chvíli chcípne debil!''. Myslel samozřějmě svuj foun. Konečně jsme se vrátili do Plzně. Výlet byl za námi. zapoměl jsem, Antonov 12 přilétl až odpoledne poté co jsme odjeli.
Fotogalerie:
Letadlo jde na přistání, je ještě daleko
V tu chvíli je nám nejblíže
je přímo nad dráhou.
Jubielní Boeing 737 od ČSA najíždí na start...
...zatímco jiné letadlo přistává.
Boeing 747 se už začíná blížit,
točí se na dráhu,
to chvilku trvá,
zajímavé je výření sněho za ním,
a už je na dráze, téměř zastavil motory,
A už jede!
moje fotka vytvořená z jedoucího auta 1. ...
... a 2. .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 domous domous | 30. prosince 2005 v 13:55 | Reagovat

zajimave pocteni. rozdil mezi 747 a 737 je vskutku markantni. predevcirem na letitsti v parizi me prekvapil 747 svou velikosti.

2 Filda Filda | E-mail | 30. prosince 2005 v 16:36 | Reagovat

747 je hroznej macek! Když jsem ho vyděl v dálce a o dost blíž něco menšího, velikost byla opticky podobná!

3 Luky Luky | Web | 4. srpna 2007 v 10:26 | Reagovat

hale jak si tam byl fotit ty letadla tak dobrý chvála!!! já tam od letiste bydlim 1 kilometr a sem moc rád chodim na letiste skoro kazdej den a je to super a ty velký letadla tam lítaj skoro kazdej den a to sem moc rád sem moc rád ze bydlim tak blizko od letiste!!! pisni kdyztak na icq 400-653-482 nebo na skype lukasfridrich mrkni taky na my blog!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama