Výstava na Doubravce.

3. prosince 2005 v 7:56 | Filip |  Ostatní
Asi v 8 hodin se začímám připravovat na modelářskou soutěž a výstavu v Plzni na Doubravce.

Zůčastnil jsem se toho už asi 2x a vždy jsem si odvezl nějaký ten model. Ne že bych něco vyhrál ale zbytky :-D. Letos to spojím i s nakupováním vánočních dárků pro bratra ale asi i pro sebe.
No a s jakými modeli se zůčastním soutěže?
Tohle
tohle
též to. bohužel se nevešlo.
A nesmí chybět muj nejnovější výtvor.
Po soutěži (někdy odpoledne) přinesu reportáž o této soutěži.
Po 10 hodině jsme dorazili na místo. některé, abych řekl pravdu tak většina, modelů už tam bylo. Zapsal jsem se a vystavili jme modely. Do přepravky se mi nevešla houfnice AS-90 :-( . Bohužel. Konkurence v moji kategorii nebyyla tak velká a to posoudil i můj bratr, mírně ovlivněný porodce. Bohužel, ostatní porodci mého Blue Angela tak dobře nehodnotili a tak jsem se do třetího, posledního hodnocenýho místa nedostal. Teď nějaká čísla. Byl jsem ve své kategorii jeden ze 4 účastníků. Jeden tam měl 4 modely, další soutěžící 2 a další jen 1. Dohromady tedy bylo v mé kategorii 10 modelů. Tušil jsem že bych se na třetí místo mohl dostat ale nic :-( . Tato soutěž probíhá tak, že každý výherce si veme pár modelů z velkého množství vystavených stavebnic. Alespoň takhle to probíhalo po minulá léta. Ale teď! Každý ze 3 nejlepších modelářů si vzal jen 1 model, dostal diplom a šel. Poté, jako vždy se rozdávali zbytky s tím, žeještě nějaké jsou na příští ročník a nějaké se dostanou neznámo kam. Všichni mladší 15 let, kteří se nedostali do třetího místa, si tedy vzali nějaký ten model. Velmi užitečný krok řekl bych :-) . Vzal jsem si F/A-18 A/B/C Hornet od Italeri.
To je k samotné soutěži. Ovšem aby se to alespoň trochu přivblížilo k soutěžím jako je E-Day, nesmělo chybět pár stánků s modelama. Jako kždý rok i letos přišla paní Bohuslavová. To je dcera jednoho velmi váženého pána a vášnivého (možná až moc) modeláře. Kupoval si snad všechny modely co viděl. A to se také promítá na výběru stavebnic na prodej. Přinesla několik skoro časopisů s modely které jsou na prodej. Co si pamatuji tak jenom obycčejných letadel bylo 6 stránek A4! Samozřějmě nemohla přinést vše ale bylo toho dost.
Protože jsem si mohl vybrat model k vánocům do 500kč. Vybíral jsem. Na první pohled mě zaujala obrovská krabice s ,,obrazem'' startujícího raketoplánu. Má skoro metr na výšku!!! A cena také mluvila pro. Na papíře 400kč a doopravdy se soutěžní slevou jen 320kč!!! Okamžitě jsem bral a využil situace v nedohledu našich, kteří mby mi nedovolili si to prohlídnout, protože je to dárek k vánocům. Já jsem se ale podívat mohl. Zaujala mě skutečně velká nádrž na palivo, otevíratelná vrata raketoplánu a dokonce i nějaký modul uvnitř. Tím ale mé povinnosti neskončili. Po domluvě s bratrem jsem mu koupil Black Hawka od Italeri.
To je asi vše, pokud chcete i fotky z akce, napište mi to do komentáře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama